חייבים את ה-ESTA דחוף? לקבלה תוך 72 שעות

ויזת סטודנט לארצות הברית

כמה ויזות יש לארצות הברית?

מתברר שהרבה. ארצות הברית נחשבת בעיניי רבים למדינה האטרקטיבית ביותר למגורים, עבודה וביקור, עד כדי כך שהממשלה בארצות הברית משקיעה מאמצים רבים בכדי לפקח ולהגביל כניסה של זרים שעלולים להוביל לפגיעה בתנאי החיים, במיוחד הכלכליים של האזרחים.

במאמר הזה נתמקד בתהליך קבלת הוויזה וגם נשלב כמה טיפים שלא מזיק להכיר.

התחלת התהליך – מסגרת לימודים

את הבקשה לוויזת סטודנט ניתן להגיש רק לאחר שיש מוסד לימודים שאישר את קבלת המבקש ללימודים אצלו. יש לשים לב שמדובר במוסד שנכלל ברשימת המוסדות הרשאים להעסיק סטודנטים זרים באמצעות ויזה. בכדי לעמוד בתנאי ויזה סטודנט, צריך לעמוד בהיקף לימודים מסוים (לרוב מדובר בהיקף קרוב למלא, אך יש לבדוק מול כל מוסד).

הגשת הבקשה לוויזה

אישור הקבלה ללימודים מביא אתו טופס שנקרא 20- I, שהוא הטופס שצריך להציג, לצד מסמכים אחרים, בתהליך הגשת הבקשה לוויזה.

ויזה לארצות הברית מתחילה במילוי בקשה של טופס 160-DS, שהוא טופס הבקשה הכללי ולאחריו בתהליך הבקשה בוחרים את סוג הוויזה המבוקשת (וכבר אמרנו שיש הרבה סוגי ויזות).

בבחירת וויזה המשנה של סטודנט, יש אפשרות לוויזה 1-F או וויזת 1-M, אלו ויזות סטודנט המחלוקות בהתאם לאופי של המוסד הלימודי שאליו התקבלתם. את המידע הזה אתם תקבלו מהמוסד עצמו ונוסיף כי וויזה מסוג 1-F הינה וויזה למסגרות לימוד אקדמאיות.

שימו לב! בהגשת ויזה סטודנט ישנה אגרת תשלום נוספת שנקראת SEVIS
לקריאה נוספת אודות עלויות הנפקת וויזה לארה״ב>>

השאלון

תהליך הגשת הבקשה מתבצע באתר האינטרנט של השגרירות האמריקאית. לוויזת סטודנט יש גם שאלון ארוך ומפורט שתכליתו לבדוק ולאמת שאכן ישנה כוונה לימודית אמיתית וכי יש יכולת להתמודד עם משימת הלימודים.

הריאיון האישי

לאחר שכל הטפסים והשאלון שמילאתם נשלח ואושר, עליכם לקבוע תור לשגרירות לראיון אישי. בראיון האישי, תשאלו שאלות המבוססות על המידע והמסמכים שמסרתם, אך בין השאר יינתן דגש לשאלות העוסקות ברמת האנגלית שלכם והיכולת ללמוד בשפה הזו?, הסוגייה כלכלית של כיצד תכלכלו את עצמכם (מזון ומגורים)? ומדוע בכלל להגיע ללמוד במדינה זרה?.

סיום והמתנה

לאחר כל השלבים, תצטרכו להמתין בסובלנות עד להחלטה על קבלת הוויזה או דחיית הבקשה.

טיפים ודגשים עוטפים לוויזת סטודנט

  • לא ניתן לשנות סטטוס ויזה כשנמצאים בארצות הברית, יש לצאת למדינת המקור ולהגיש בקשה לוויזה אחרת.
  • אם למדתם מקצוע אקדמאי שיש אפשרות או צורך לבצע בו התמחות מעשית לאחר סיום הלימודים ניתן לקבל אישור ל- OPT (optional practice training).
  • את הבקשה לוויזה יש להגיש עד ל – 120 ימים לפני תחילת הלימודים וחובה להיכנס לארצות הברית עם הוויזה עד 30 יום לפני מועד תחילת הלימודים.
  • יש לדאוג ולא לשכוח לבצע הארכת וויזת הסטודנט ככל שצריך.
  • במידה והפסקתם לימודים לתקופה של מעבר ל- 5 חודשים, הוויזה שלכם תפקע ולא תהייה תקפה.
  • משפחתו של הסטודנט יכולה להגיש בקשה לוויזה נלווית הנקראת וויזה 2-F או 2-M (בהתאם למוסד הלימודים). חשוב לדעת שבני הזוג או הילדים אינם יכולים לעבוד אך כן יכולים ללמוד.
  • כסטודנט ניתן לעבוד רק במסגרת מקומות עבודה מאושרים על ידי המסגרת הלימודית.

סיכום

ארצות הברית מציעה מוסדות לימוד רבים ומגוונים החל מרמת הלימוד, גובה הלימודים ועד למיקום.

תהליך הלימודים בארצות הברית וקבלת וויזת סטודנט מתחיל במציאת מסגרת הלימודית המתאימה שתקבל אתכם. מומלץ, לתכנן היטב את בחירת המסגרת שכן היא משפיעה על אפשרויות נלוות ללימודים,  כמו מהבאת בני משפחה, שילוב עבודה במקביל ללימודים ועד אפשרויות ההמשך לאחר סיום העבודה.

לשירותי הוצאת / חידוש / הקדמת תור לויזה השאירו פרטים או התקשרו