חייבים את ה-ESTA דחוף? לקבלה תוך 72 שעות

טפסים לויזה לארצות הברית

ויזה לארצות הברית עבור בעלי דרכונים ישראלים לרוב תקפה ל-10 שנים, אם כי משך התקופה יכול להשתנות במקרה של בעלי תפקידים מסוימים וסוגי ויזה.

כחלק מהרצון לייעל את התהליכים, על הדרך גם לחסוך זמן לכל הצדדים, גיבשו במחלקת ההגירה האמריקאית, מדיניות שבה ניתן לחדש ויזה קיימת גם ללא הגעה לשגרירות ומכאן גם ללא ראיון קבלת הוויזה המפורסם. 

טפסים רבותי, טפסים

טפסים הם לב ליבה של בירוקרטיה, שהחלה להתקיים כבר מהרגע שהמציאו את הנייר. מעט מאד אנשים אוהבים בירוקרטיה, למעשה, יש אפילו אנשים שמוותרים על דברים רק בכדי להימנע מהצורך להתמודד עם הבירוקרטיה. 

אך, אם נניח לרגע בצד את התחושות שהיא מעוררת בנו, יש בבירוקרטיה גם היגיון במיוחד ככל שהעולם הופך להיות יותר מורכב. הבירוקרטיה אמנם איטית, אך היא גם יוצרת סדר בתהליכים ומאפשרת לשלטון לנהל את העניינים בצורה מבוקרת ונשלטת.

טפסים לוויזה לארצות הברית – התהליך

הליך הוצאה או חידוש ויזה לארצות הברית הוא תהליך בירוקרטי שלאורך השנים חלו בו שינויים משמעותיים, ביניהם, ביצוע פעולות באופן מקוון והליך חידוש ויזה ללא הגעה נוספת לשגרירות.

חשוב לדעת כי מבחינת טפסים אין הבדל משמעותי בין ההליך לקבלת ויזה שנעשה בפעם הראשונה לתהליך לחידוש ויזה נוספת. 

יש למלא את אותם הטפסים, להציג את אותם מסמכים ולעמוד באותם תנאים. ההקלה היחידה היא, שבמרבית הפעמים לחידוש ויזה לא צריך לבזבז יום שלם בהגעה והמתנה בשגרירות האמריקאית.

מהם הטפסים למילוי ולצירוף לבקשת חידוש ויזה?

חשוב 1! כל הטפסים והמסמכים הקשורים לבקשה צריכים להיות מוגשים בשפה האנגלית (ניתן להסתייע בחברה המתמחה בליווי והגשה של בקשות ויזה סביב המילוי באנגלית).

חשוב 2! מילוי פרטים שגויים בטופס, מילוי לא מדויק, חוסר בפרטים ומשמעות לא ברורה של הדברים, יכולים להוביל לדחייה של בקשת הוויזה, במקרים מסוימים גם לא יהיה ניתן להגיש בקשה חוזרת לתקופה מסוימת. 

  • טופס DS-160 – הטופס של הוויזה האמריקאית, טופס ראשון להגשה, ממולא באופן מקוון.
  • דרכון בתוקף לפחות לחצי שנה הכולל את הוויזה הקודמת.
  • תלושי שכר, חוזה שכירת דירה (אם קיים), אישור המעסיק על עבודה, אישור על לימודים (אם קיים),נכסים בבעלות המבקש, אישור על שירות מילואים, מסמכים על מצב משפחתי ועוד מסמכים שיכולים להעיד על זיקה לישראל.
  • טופס אישור על תשלום אגרה בקשה לוויזה

טפסים עבור ויזה לילדים מתחת לגיל 14

  • מכתב הסכמה של ההורים על הוצאת ילד לארצות הברית
  • מסמכים המעידים על המצב המשפחתי של ההורים

לעוד מידע בנושא –הוצאת וויזה לילדים

טפסים לחידוש ויזה

אני רק שאלה

האם ניתן להשתמש במסמכים בהם השתמשתי בכדי לקבל את הוויזה בפעם הראשונה?

ייתכן שבחלק מהמסמכים יהיה ניתן להשתמש, למשל, מסמך דירות בבעלות. אולם, מכיוון שהוויזה ככל הנראה ניתנה לפני כעשור, סביר להניח שחלו שינויים, בסטטוס משפחתי, תעסוקתי, השכלתי, מטרת הביקור, משכו ועוד אחרים.

ההמלצה היא לא להסתבך ולהגיש מסמכים עדכניים הכוללים תאריך לזמן הנוכחי המותאם למועד שבו הוגשה הבקשה לחידוש.

סיכום

תהליך חידוש בקשה לוויזה דומה מאד להליך הבקשה הראשון לוויזה. 

לצורך הליך החידוש, הציגו את אותם מסמכים וטפסים שנזקקתם להם בתהליך הגשת הבקשה, רק מעדכנים והפעם אין צורך להגיע לשגרירות ותוכלו לשלוח את המסמכים באמצעות דואר שליחים מיוחד העובד עם השגרירות האמריקאית

אם זאת, לעיתים ,גם מי שעומד בתנאי הזכאות לחידוש (ללא הגעה לשגרירות), יכול להיות מוזמן לראיון. אין בכך מסר שהבקשה נדחית, אלא בסבירות גבוה יותר, שיש בעיה עם אחד המסמכים או עם מידע שמסרתם.

לשירותי הוצאת / חידוש / הקדמת תור לויזה השאירו פרטים או התקשרו