חייבים את ה-ESTA דחוף? לקבלה תוך 72 שעות

מהם ההבדלים בין אישור ESTA לויזה לארה”ב (בדרכון)?

ישראל היא אחת המדינות המשתתפות בתוכנית פטור מויזה לארה”ב (Visa Waiver Program), לאחר שהצטרפותה לתוכנית אושרה ע”י ממשלת ארצות הברית בשנת 2023. אחרי שנים ארוכות ומלאות בבירוקרטיה, סחבת ומריחת זמן – התוכנית המאפשרת לאזרחים ישראלים להיכנס לארה”ב ללא צורך בקבלת ויזה טבועה בדרכון אלא ע”י תהליך קצר יותר הנעשה באופן דיגיטלי לחלוטין. כדי ליהנות מתוכנית זו, יש להוציא אישור ESTA (Electronic System for Travel Authorization). אישור ESTA הוא אישור הנסיעה האלקטרוני החדש המאפשר כניסה לארה”ב לתקופה רצופה של עד 90 יום.

בנוסף לאישור ESTA, אזרחים ישראלים יכולים גם להגיש בקשה לסוגי הויזות השונות אשר לא כלולות תחת אישור הESTA (ויזת עסקים, עבודה, לימודים וכו’). ויזה היא מסמך רשמי המאשר לאדם להיכנס לארה”ב. ויזה לארה”ב יכולה להינתן לתקופה של עד 10 שנים.

אמנם אפשר להוציא את אשרת הכניסה הזו באופן קל ומהיר יותר, לא אומר שנגמרה כל הבירוקרטיה ואפשר לבטל את התורים שנקבעו לראיון בשגרירות ארה”ב. לפני שתעשו זאת, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר שכתבנו עם כל ההבדלים כדי לדעת האם האישור החדש מתאים לסוג הביקור שלכם בארה”ב.

כבר מכירים את ההבדלים? צריכים סיוע בהגשת הבקשה ומילוי טופס ESTA בעברית? לחצו על הקישור או צרו איתנו קשר כבר עכשיו!

הבדלים “טכניים”

 • זמן הטיפול: אישור ESTA ניתן בדרך כלל תוך מספר דקות (ועד שלושה ימים), בעוד המתנה לקבלת ויזה לארה”ב יכולה להימשך מספר שבועות עד חודשים.

 • תנאי קבלה: אישור ESTA ניתן לרוב לאנשים אשר עומדים בתנאים בסיסיים וללא בדיקה מעמיקה – בעלי דרכון ביומטרי (בלבד!) תקף, ביטוח נסיעות מתאים, והיעדר עבר פלילי. בעוד לויזה לארה”ב דורשת עמידה בקריטריונים מורכבים יותר, כגון הוכחת קשרים חזקים ובסיס חיים בישראל.

 • תוקף: תוקפו של אישור ESTA הוא שנתיים, לעומת ויזה בדרכון אשר תקפה לתקופה ארוכה יותר (רוב הישראלים שהוציאו עד היום קיבלו ויזה ל-10 שנים).

הבדלים בזכויות

 • משך השהייה: אישור ESTA מאפשר כניסה לארה”ב ושהייה רצופה אוטומטית של עד 90 ימים. בעוד כאשר נכנסים לארה”ב עם ויזה אפשר לקבל אישור שהייה ארוך יותר, שיכול אפילו להגיע לתקופה של חצי שנת שהייה רצופה.

 • שינוי סיבת הויזה: אישור ESTA מאפשר שהייה בארצות הברית למטרות תיירות בלבד.לעומת ויזה לארה”ב בדרכון שיכולה להיות גם למטרות לימודים, עבודה וכו’, בהתאם לבקשה שהוגשה ולסוג הויזה שאושר.

הבדלים בהליך הבקשה

 • אופן הגשת הבקשה: הבקשה לאישור ESTA מתבצעת באופן דיגיטלי, בעוד הבקשה לויזת ארה”ב מתבצעת באמצעות טפסים מודפסים והגעה לשגרירות.

 • עלות הבקשה: מחיר הגשת הבקשה לאישור ESTA היא 21 דולר, בעוד עלות הבקשה לויזת ארה”ב משתנה בהתאם לסוג הויזה ועולה לא פחות מ-185$ עבור ההגשה.

 • זמן אישור הבקשה: זמן קבלת אישור ה-ESTA הוא מספר דקות בודדות לאחר הגשת הבקשה, בעוד זמן קבלת הויזה בדרכון נע בין מספר שבועות למספר חודשים.

היתרון והחסרונות של אישור ESTA

כמו לכל דבר, לאישור ESTA יש את היתרונות שלו, והם יתרונות רבים. אך לצד היתרונות עומדים גם כמה חסרונות.

ערכנו השוואה מלאה בין היתרונות והחסרונות:

יתרונות אישור ESTA:

 • הליך קבלה מהיר ופשוט: אישור ESTA ניתן בדרך כלל תוך מספר דקות, ולכן הוא אפשרות נוחה לאנשים המעוניינים לבקר בארה”ב לתקופה קצרה ולמטרות תיירות.
 • עלות נמוכה: עלות הבקשה לאישור ESTA היא 14 דולר בלבד.
 • חידוש: חידוש ESTA נעשה באופן דומה להוצאת האישור. הגשת הבקשה באופן דיגיטלי.

חסרונות אישור ESTA:

 • משך שהייה מוגבל: אישור ESTA מאפשר כניסה לארה”ב לתקופה רצופה של עד 90 יום בלבד.
 • אין אפשרות לשנות סוג אישור (אשרה): אישור ESTA אינו מאפשר לשהות בארה”ב לצורך עבודה או לימודים.

היתרונות והחסרונות של ויזה בדרכון

יתרונות ויזה (בדרכון) לארה”ב:

 • משך שהייה ארוך יותר: ויזה בדרכון יכולה להינתן לתקופה של עד 10 שנים, בהתאם לסוג הויזה.
 • אפשרות לשנות את סוג האשרה: לויזה בדרכון יש האפשרות להגיש בקשה לעדכון הויזה ולהישאר בארה”ב לצורך עבודה או לימודים, לאחר הגעתם לארה”ב.

חסרונות ויזה (בדרכון) לארה”ב :

 • הליך קבלה ארוך ומורכב יותר: הליך הקבלה לויזת ארה”ב יכול לקחת מספר שבועות או חודשים, ולכן הוא אפשרות פחות נוחה לאנשים המעוניינים לבקר בארה”ב לתקופה קצרה.
 • עלות גבוהה יותר: עלות הבקשה לויזת ארה”ב משתנה בהתאם לסוג הויזה, אך היא גבוהה יותר מעלות הבקשה לאישור ESTA.
 • חידוש הויזה: חידוש ויזה לארצות הברית יכול לעיתים להיות מסורבל ודומה לתהליך הוצאת הויזה.

מי המרוויחים העיקריים מהשינוי?

מי שהכי מרווח מהצטרפות ישראל לתוכנית הפטור הם האנשים אשר סורבו בעבר לקבלת ויזה בדרכון – תוכלו לנסות להגיש את הבקשה לאישור ESTA וקיים סיכוי שיאשרו את בקשתכם.

הקבוצה השנייה שמרוויחה מהשינוי אלו אנשים שתכננו לטוס לבקר או לטייל בארה”ב ועוד לא התחילו את התהליך הבירוקרטי והארוך של הוצאת ויזה רגילה. אותה קבוצה תוכל פשוט להגיש בקשה לאישור הESTA ולקבל אותו תוך זמן קצר.

אז איך תבחרו בין ויזה לארה”ב או אישור ESTA?

אם אתם עוד לא בטוחים, יש 3 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כדי להגיע להחלטה הנכונה:

 1. מהו משך השהייה המתוכנן שלכם? אם הוא ארוך מ-90 ימים, תצטרכו ללכת על המסלול של ויזה בדרכון מפני שאישור ESTA מאפשר שהייה של עד 90 ימים.
 2. האם אתם מתכננים לשנות את סוג הביקור שלכם בארה”ב תוך כדי? אם כן, כדאי שתוציאו ויזה רגילה בדרכון.
 3. הטיסה בקרוב ועוד אין לכם ויזה? במקרה הזה כדאי פשוט להוציא אישור ESTA ולהתאים את השהייה בארה”ב למגבלות הכרוכות בכניסה באמצעות אישור זה.

הטיסה בקרוב והבנתם שאתם צריכים להוציא ויזה רגילה? לשירות הקדמת תורים לויזה פנו אלינו בהקדם האפשרי!

לסיכום

ויזה לארה”ב ואישור ESTA הם שני סוגי אשרות המאפשרים לאזרחים ישראלים להיכנס לארה”ב. עם זאת, ישנם הבדלים משמעותיים בין שני המסמכים, כגון זמן הטיפול, תנאי הקבלה, תוקף, זכויות, הליך הבקשה, וכן היתרון והחסרונות של כל אחד מהם.

הבחירה בין אישור ESTA לויזה לארה”ב תלויה במספר גורמים, כגון משך השהייה המתוכנן בארה”ב, רצון לשנות את סיבת השהייה בארה”ב, ורצון להימנע מהתהליך הארוך והמורכב של קבלת ויזה

זקוקים לעזרה בהוצאת ויזה לארצות הברית או אישור ESTA? אנחנו בויזה סנטר מלווים מאות ואלפי ישראלים בדרך ועד לכניסה מוצלחת לארה”ב. השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו ונשמח לסייע לכם בהקדם האפשרי!

לשירותי הוצאת / חידוש / הקדמת תור לויזה השאירו פרטים או התקשרו