חייבים את ה-ESTA דחוף? לקבלה תוך 72 שעות

סוגי ויזות לארה”ב

באחד משיריו רמי פורטיס שר-שואל, כמה שירים אפשר לכתוב על אמריקה?, ואנחנו שואלים, כמה ויזות אפשר לעשות לאמריקה?. מתברר שהרבה. 

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מפקחת על הכניסה אליה באמצעות שיטת הויזות. כאשר ישנם יותר מ- 25 סוגי ויזות ותתי סוגי ויזות בשימוש מחלקת ההגירה האמריקאית.

טוב לדעת כי, תנאי הכניסה לארצות הברית והצורך בויזה אינם אחידים בין מדינות העולם ויש מדינות להן יש הקלות, למשל, אזרחי האיחוד האירופי יכולים להיכנס באמצעות מילוי טופס מקוון שנקרא ESTA. 

עושים לכם סדר – סוגי ויזות לכניסה לארצות הברית 

נכון לתחילת שנת 2023, כניסה לארצות הברית לאזרח ישראלי מצריכה הוצאת ויזה לארה”ב בהתאם למטרת הכניסה.

ויזת תייר / עסקים

הויזה השכיחה והנפוצה ביותר שמאפשרת כניסה לצורכי תיירות, ביקור וגם עסקים ונקראת גם ויזה B1 ו-B2. הוצאת ויזה נעשית בשגרירות ארצות הברית בישראל והיא ניתנת לתקופה של 10 שנים ומאפשרת שהייה של ½ שנה בארצות הברית. 

שימו לב! 

ויזת עסקים (B1) אינה מאפשרת לעבוד בארצות הברית, אלא ליצירת קשרים עסקים, חוזי עבודה, הסכמים עסקיים וכדומה.

ויזת מסחר או עבודה

לויזה זו מספר רב של תתי ויזות תחתיהם רשאים להיכנס לארצות הברית כל מי שמעוניינים לעבוד או לעסוק בתחומים שונים (שכיחים וייחודיים). תנאי ויזות עבודה על סוגיהן יחסית נוקשים ומחייבים תיאום ואישור מעסיק אמריקאי או אישורי העסקה ממשלתי בתחומים מסוימים, כמו, סיעוד וחקלאות. תחת ויזות עבודה נכנסים גם ויזות דיפלומטים ובעלי תפקידים רשמיים, אנשי צוות אוויר ואחרים.

במידה ואין לכם אישור עבודה מוזמן ומתואם מול גורם מעסיק, אלא אתם מבקשים להגיע ולחפש עבודה, עליכם  לפנות לבקשת ויזת הגירה.

בויזות עבודה נכללים גם, ספורטאים מקצועיים, אמנים, אנשי דת, אנשים בעלי ידע ומומחיות ייחודית.  

ויזת לימודים החלפת סטודנטים

אפשרויות הלימודים בארצות הברית מהוות יעד אטרקטיבי לסטודנטים רבים בעולם. על כן הרשויות האמריקאיות חילקו את ויזת לימודים בהתאם לסוגי הלימודים. ניתן למצוא ויזה ללימודים אקדמיים, ויזת לימודים לא אקדמיים, ויזה ללימודים עד גיל 18 וגם ויזות לחילופי סטודנטים.

חשוב לדעת כי, ויזת לימודים מחייבת אישור רישום וקבלה מהמוסד החינוכי, הוכחות על יכולת מחייה שכן הויזה אינה מאפשרת עבודה במקביל ללימודים (אלא אם כן העבודה היא חלק מהלימודים- סטא’ז לדוגמא).

 

ויזת מעבר דרך ארצות הברית

פחות מוכרת ושמישה, נועדה לאלו המעוניינים לעבור למדינה אחרת אך חייבים לעבור דרך שטח ארצות הברית (למשל, נוסע בספינה טיולים הנכנסת גם לארצות הברית).

ויזת הגירה

הויזה הנחשקת ביותר שכן היא מאפשרת ממש להגר לארצות הברית ולחיות בה, לעבוד, ללמוד ולמעשה להיות אזרח. הויזה מוכרת בשמה הנוסף, גרין קארד ובכדי לזכות בה יהיה עליכם לעמוד באחד מארבעת התנאים הבאים

  • נישואים (מוכרים לפי רשויות החוק בארצות הברית) לאזרח אמריקאי
  • יש לכם קרוב משפחה שהינו בעל אזרחות אמריקאית ומתגורר בפועל בארצות הברית
  • נסיבות העסקה מסוימות דורשות מכם לעבור באופן קבוע לארצות הברית
  • הגרלה הנערכת אחת לשנה מטעם רשויות ההגירה האמריקאיות.

שימו לב!

ויזת הגירה אינה ניתנת להוצאה בשגרירות ארצות הברית בישראל אלא רק באמצעות הקונסוליה האמריקאית בארצות הברית.

ויזות בתנאים מיוחדים

ישנם מספר אנשים שיוכלו לקבל ויזת כניסה תחת נסיבות מצערות, למשל, קורבן לסחר בבני אדם, קורבנות לפגיעה פלילי או טרור שיש להם קשר ונסיבות אמריקאיות.

סיכום

מדיניות הכניסה לארצות הברית מושתת על שיטות הויזות וכוללת מספר גבוה של סוגי ויזות  . תהליכי הוצאת ויזות יכולים לקחת זמן וכוללים לא מעט בירוקרטיה ומומלץ להיעזר בבעלי מקצוע בתחום. 

לשירותי הוצאת / חידוש / הקדמת תור לויזה השאירו פרטים או התקשרו