חידוש ויזה לארצות הברית

הנפקת ויזה לארצות הברית היא חלום של לא מעט ישראלים, שיכול להפוך למציאות מוחשית באמצעות הקפדה על כמה דגשים חשובים לאורך הדרך. שאלה שעולה פעמים רבות היא האם ויזה שהונפקה בשלב מסוים תהיה תקפה גם בנסיעות הבאות, או במילים אחרות: מהו התוקף של ויזה לארצות הברית? ואיך בדיוק ניתן לחדש אותה?

כל אזרחי ישראל מחויבים בויזה לארצות הברית בתוקף על מנת להיכנס לארצות הברית.
תהליך הוצאת ויזה לארה”ב מתבצע דרך שגרירות ארה”ב.

כל המועמדים כולל מועמדים אשר מגישים בקשה לחידוש ויזה לארה”ב מחויבים במילוי טופס הבקשה שבאתר ובתשלום אגרת השגרירות.

ויזה לארה”ב מסוג תיירות/עסקים (B1/B2) מיועדת לצורך טיול בארצות הברית או קיום פגישות עסקים.
יש לבצע את תהליך הגשת הבקשה לויזה לארה”ב עבור כל מועמד בנפרד ללא קשר לגיל.

שאלת התקפות של ויזה לארצות הברית

חידוש ויזה לארהב נדרש בכמה תרחישים עיקריים. הנפוץ שבהם הוא שתוקפה של הוויזה פשוט נגמר, כפי שצפוי לקרות בשלב מסוים בכל ויזה באשר היא. בשנים עברו, אגב, ויזות לארצות הברית היו תקפות לכל החיים. עם השנים השתנו חוקי המשחק, כך שכיום כברירת המחדל ויזה לארצות הברית תהיה תקפה למשך עשר שנים. 

עם זאת, ייתכן שבנסיבות פרטניות התוקף של הוויזה יהיה שונה, לכאן או לכאן: למשל לאנשים המחזיקים בדרכון אירופי או זר אחר. במקרה של חיילים או מיועדים לשירות ביטחון, דוגמה נוספת, הצפי הוא שהוויזה תהיה תקפה לתקופה קצרה יותר מהסיבה הפשוטה שבלתי אפשרי עבורם להישאר בארצות הברית לפרקי זמן ארוכים מדי.

שימו לב שמעבר לעובדת תוקף הוויזה, יש לראות מהם התנאים הספציפיים של השהות בארצות הברית שהיא מציעה. בדרך כלל היא מאפשרת שהות רציפה בארצות הברית לתקופה של עד חצי שנה, כאשר ניתן להגיש בקשה נקודתית להארכת השהות בחלק מהמקרים.

השלבים בדרך לחידוש ויזה

התהליך של חידוש ויזה לארצות הברית דומה במידה מסוימת להנפקת ויזה בפעם הראשונה,

 אם כי ישנם כמה הבדלים מהותיים. גם במקרה הזה יש צורך לבצע את השלבים הבסיסיים, לרבות מילוי של טופס הבקשה DS-160 ותשלום האגרה הנדרשת עבור הנפקת ויזה, אגרה שלא תוחזר למשלם גם במקרה בו הבקשה שלו לחידוש ויזה מסורבת מסיבה כזו או אחרת.

ההבדל העיקרי, שנכנס לתמונה בשנים האחרונות, נוגע לשלב המתבקש של ראיון בשגרירות ארצות הברית בישראל בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים: עליכם לבצע את החידוש באותו מקום בו ביצעתם את ההנפקה הראשונה, והחידוש יכול להתייחס אך ורק לאותו סוג של אשרת שהייה כפי שהונפק קודם לכן. 

אז מהו בדיוק אותו הבדל? בעת חידוש ויזה, קיימת בחלק מקרים אפשרות לבצע את התהליך מבלי לבקר בשגרירות ולעבור ראיון אישי באופן פיזי, וזאת להבדיל מהנפקת ויזה בפעם הראשונה. בין השאר, ניתן לקבל פטור מראיון במצבים אלו: 

  • אדם שהנפיק ויזה אחרי גיל 14
  • ויזה שהונפקה אחרי שנת 2008
  • ויזה שנמצאת עדיין בתוקף, או לחלופין תוקפה נגמר בשנה האחרונה

במקרים דוגמת אלה, מגיש הבקשה יכול להעביר את המסמכים הנדרשים באמצעות שירות משלוחים ייעודי. למעט האפשרות הזו, תהליך החידוש יהיה זהה לחלוטין לזה של הנפקת ויזה.

כך אנחנו נוכל לסייע לכם

החדשות הטובות הן שאנחנו יכולים להפוך את תמונת חידוש הוויזה שלכם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות לפשוטה הרבה יותר. באתר שלנו תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על התהליך ואף לבצע את השלבים הראשונים שלו בצורה ישירה, מבלי לצאת מפתח הבית. עובדה זו חוסכת לכם הרבה מאוד זמן ומאמצים, ובעיקר – מקרבת אתכם בצעדי ענק לעבר החידוש המיוחל של הוויזה.

אנחנו מודעים לעובדה שתהליך חידוש ויזה לארהב כרוך מטבע הדברים בשאלות שונות, חלקן כלליות וחלקן פרטניות למגיש הבקשה הספציפי. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה או התלבטות, כאשר הצוות שלנו – המנוסה ובקיא בתחום במידה הרבה ביותר – ישמחו להעביר לכם את הידע וההנחיות הדרושות.

לפני תחילת מילוי השאלון וודא כי הדרכון של מגיש הבקשה מונח לפניך. נא למלא שאלון עבור כל מגיש בקשה בנפרד!